חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כיצד להפוך את המשרד לבטוח יותר עבור העובדים במהלך הקורונה?

ביקשנו ממומחה מטעם חברת IPM Group, מומחים להדברה ובישום אוויר, לתת כמה טיפים להפיכת מקום העבודה לבטוח יותר בתקופת הקורונה.

קרדיט תמונה: IPM (הגדל)
קרדיט תמונה: IPM

הופעתו של נגיף הקורונה יצרה השפעה חסרת תקדים על אופן החיים שלנו, על ההתנהלות ועל הצורך לנקות ולחטא מקומות ציבוריים בהם אנו שוהים.

למרות שוירוס הקורונה מתפשט בעיקר דרך טיפות האויר, כאשר מישהו מתעטש או משתעל, נקבע שניתן להידבק גם אם מישהו נוגע במשטח מזוהם ואז נוגע בעיניים באף או בפה.

לכן, בעוד שארגונים רבים עברו לעבודה מרחוק, לא מעט חברות ממשיכות את עבודתן במשרדים משותפים המחייבים את העובדים לשהות יחד בחללים משותפים שעות רבות במהלך היום.

 על מנת לשמר על העובדים  מפני הדבקה, יש לעשות חיטוי משרד נגד קורונה.  

 

חיטוי משרד- מגן על העובדים מפני הדבקה

יש לנקות משטחים בהם נוגעים לעיתים קרובות בידים. זה כולל דלתות באזורי כניסה ויציאה, דלפקים, מדפים, משטחי שולחן, כסאות כולל משענות יד, מכשירי חשמל, ידיות של הדלתות, כפתורי מעליות, מעקות, רצפות משטחים, כלים,  מתגי תאורה, משטחי שירותים, משטחי מטבח ועוד.

 

חשיבות חיטוי המשרד- המרחב  הציבורי

יש לחטא ביסודיות את כל החלקים הציבוריים באזורי המשרד כגון חדרי ישיבות, מטבחים, חדרי שירותים, שטיחים, פרקטים אפילו את התמונות תלויות על הקיר.  

 

חשיבות חיטוי המשרד- Open space

לא מעט משרדים מתנהלים בשיטת מרחב פתוח. לפיכך, כשבאים לחטא משרדים, יש לחטא  גם את פינות העבודה האישיות וכן את המחיצות, השולחנות ואף הכסאות.

יש לחטא את עמדות העבודה האישייות ,את מסכי המחשב, מקלדות,  ארוניות ואפילו את כלי הכתיבה אם יש.

 

הנחיות המרכז לבקרת מחלות מדבקות לגבי חיטוי  משרד

המרכז לבקרת מחלות וזיהומיות (CDC) מייעץ כי ניקוי שגרתי צריך להיות מתאים לרוב אזורי המשרד. עם זאת, לאור משך הזמן בו וירוס הקורונה יכול להתעכב על משטחים מסוימים, חלק מהפריטים הנפוצים עשויים לדרוש ניקוי תכוף יותר, לעתים קרובות כמה פעמים ביום. אלו כוללים:

ידיות דלת, כפתורי מעלית, מתגי תאורה, ידיות ברז , טלפונים בשימוש ציבורי, צגי מחשב, עכברים ומקלדות, משטחי שולחנות ועידה, שולחנות קפיטריה,  ועוד.*הכותב הוא מומחה מטעם חברת IPM Group, מומחים להדברה ובישום אוויר.

 

 

עבור לתוכן העמוד