חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כל היתרונות ברפואה הפרטית

כל היתרונות ברפואה הפרטית (הגדל)

מערכת הרפואה הציבורית בישראל היא מהמובילות בעולם. כל אזרח ישראל מבוטח בביטוח בריאות בסיסי (ורובנו מחזיקים גם לפחות ביטוח אחד, אם לא מספר ביטוחים המכסים שירותי רפואה משלימים, מטעם קופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות), ואיכות הרפואה הציבורית בישראל גבוהה. ביחד עם זאת, בעולם של שירות רפואי ציבורי שניתן כמעט ללא תשלום, לרפואה הפרטית יש הרבה יתרונות על פני השירות המוצע מטעם קופות החולים, וחשוב להכיר יתרונות אלה לצד העלויות בפנייה לרופאים פרטיים.


לא פעם קורה שמטופלים מסתפקים בשירות הניתן במסגרת הרפואה הציבורית בעוד שהיו יכולים, בתוספת זניחה לתשלום, ולעיתים קרובות ללא תוספת תשלום כלל, ליהנות מיתרונות הרפואה הפרטית.


פורטל MIOK הוקם במטרה להפוך את הרפואה הפרטית נגישה לציבור הרחב, באמצעות ריכוז מידע נגיש זמין ואובייקטיבי אודות מגוון רחב של בדיקות וטיפולים, הפניה למרכזי רפואה פרטית מתאימים, דירוגים, המלצות ופרטי התקשרות של מרפאות פרטיות מומלצות לפי תחום ואזור גיאוגרפי.


הרפואה הציבורית בישראל טובה, במה עדיפה הרפואה הפרטית?

ישנן סיבות טובות לבחור ברפואה פרטית ולא להסתפק בשירות שניתן במסגרת הרפואה הציבורית. אחד היתרונות המרכזיים של הרפואה הפרטית הוא האפשרות לבחור היכן לעבור את הבדיקה או הטיפול לו אתם זקוקים. מי שמסתפקים ברפואה הציבורית מוגבלים מאד באפשרות לבחור היכן, מתי ועל ידי מי יבוצע ההליך הרפואי הנחוץ. במסגרת הרפואה הפרטית ניתן לא רק לתאם מועד מוקדם ונוח במרכז רפואי המועדף עליכם אלא גם לבחור את הרופא שיבצע את הבדיקה או הטיפול.

יתרון חשוב נוסף של הרפואה הציבורית הוא נכונות הצוות למסור את מלוא המידע, לפרט מדוע נחוצה הליך כזה או אחר, להסביר משמעותם של ממצאים שונים ולהפוך אתכם שותפים בהליך קבלת ההחלטות באשר לאופן הטיפול המיטבי. עוד יש לקחת בחשבון שהליכים רפואיים מסוימים עשויים להיות מוצעים לכם רק במסגרת הרפואה הפרטית, בדיקות וטיפולים שאינם כלולים בסל הבריאות כלל או לפחות לא עבור מטופלים במצבכם.
למעשה, החיסרון היחיד של הרפואה הפרטית הוא הוצאות להן אתם עשויים, לכאורה, להידרש להן. חשוב לדעת שבהחלט ייתכן שפוליסת ביטוח בריאות משלים שברשותכם מכסה עלויות כאלה במלואן או באופן המחייב תשלום דמי השתתפות עצמית נמוכים מאוד.


איך בוחרים היכן לעבור הליכים רפואיים באופן פרטי ואת הרופא שיבצע אותם?
ככל שהדבר נוגע להליכים רפואיים חשוב מאוד לבחור בקפידה היכן הם יבוצעו ועל ידי מי. בבואנו לבחור מרכז רפואי ואת הרופא שיהיה אמון על ביצוע הבדיקה או הטיפול הנחות לנו אין להסתפק בהמלצות שניתן לקבל ממכרים. באתר MIOK תמצאו מידע מקיף אודות בדיקות וטיפולים, חוות דעת אובייקטיביות ופירוט תחומי התמחות של מרכזים רפואיים ורופאים כאחד. המידע הזמין באתר יאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת תוך שאתם מבינים את מהות ההליך הנחוץ לכם, חלופות אפשריות, היקף הניסיון של הרופאים המומחים הרלוונטיים, רמתם המקצועית של צוותים במרפאות פרטיות שונות ועוד. לצד כל אלה תמצאו באתר גם חוות דעת ממי שכבר עברו, במרכזי רפואה פרטית הבאים בחשבון, בדיקות וטיפולים מן הסוג הנחוץ לכם.


בדרך כלל העלות הנלווית זניחה
ידוע שהליכים רפואיים עשויים להיות יקרים מאוד, עובדה זו מניעה רבים להסתפק בבדיקות וטיפולים שניתן לקבל ללא תשלום במסגרת הרפואה הציבורית. חשוב לדעת שגם במקרה שלכם ייתכן מאוד שפוליסת ביטוח בריאות משלים שברשותכם מכסה, במלואה או ברובה המוחלט, את עלות הבדיקה או הטיפול. לא רק זאת אלא שלעיתים קרובות תוכלו לקבל כמעט ללא תשלום, הליך רפואי שאינו ניתן במסגרת הרפואה הציבורית. דוגמא טובה היא ניתוח הסרת נגעי עור בשיטת מוז (ניתוח Mohs, על שם הרופא שהמציא אותה). ניתוח בשיטה זו מבטיח סילוק הנגע במלואו תוך הותרת צלקת מזערית אולם הוא יקר יחסית ובמסגרת הרפואה הציבורית זכאים לו רק מי שהנגע אותו יש להסיר נמצא באזור חשוף כגון הפנים או הצוואר. במסגרת הרפואה הפרטית ניתן לבחור הסרת נגע עור בניתוח מוז גם אם הנגע אינו באזור חשוף דווקא וללא שאנו נדרשים לשלם על כך מכיסנו כלל או במחיר השתתפות עצמית נמוך.

עבור לתוכן העמוד