חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יוניליוור ישראל מצטרפת לתחרות היזמים הבינלאומית

יוניליוור העולמית מקיימת זו השנה השנייה את תחרות הקיימות ליזמים צעירים. בהמשך להצלחת התחרות בשנה שעברה , גם השנה מזמינה החברה יזמים צעירים להציע פתרונות מעשיים וחדשניים לכמה מהאתגרים הסביבתיים הגדולים בעולם.


התחרות מיועדת ליזמים צעירים עד גיל 30 שיכולים להציע מוצרים, שירותים או יישומים ברי קיימא המפחיתים את טביעת הרגל הסביבתית, משפרים את בריאות ורווחת האוכלוסייה בעולם או תורמים למחייתנו באמצעות שינוי התנהגות או הרגלים.


התחרות, מנוהלת במשותף עם המכון לקיימות ומנהיגות של אוניברסיטת קיימברידג' (CISL) וכן בשיתוף פעולה עם "אשוקה" ארגון בינלאומי לעידוד יזמות חברתית.


יוניליוור מציעה סיוע כלכלי וחונכות מותאמת אישית לשבעה יזמים אשר יציעו את הרעיונות הטובים ביותר. המנצח בתחרות יזכה לקבל פרס כספי ותואר יוקרתי ליזם הצעיר בתחום הקיימות מיורש העצר הבריטי הנסיך צ'ארלס מווילס.


שבעת העולים לגמר ייקחו חלק בתכנית  התפתחות מקוונת ובסדנת מאיצי סטארטאפים בת יומיים באוניברסיטת קמברידג' בבריטניה, שם הם יקבלו תמיכה והנחייה מקצועית שיעזרו להם לפתח את הרעיונות שלהם.


בשנה שעברה למעלה מ-500 יזמים מ-90 מדינות הגישו מועמדותם לתחרות. בין הפרויקטים המובילים בתחרות: בהודו פותחה מערכת מידע והודעות לסלולר העוקבת אחר אספקת מים ומייעלת את השימוש בה; מזון עופות בעלות נמוכה העשוי מפסולת זרעי מנגו בניגריה,  אסלות ללא מים בפרו ועסקאות חליפין בנפאל לפיהן ילדי חוואים בעלי הכנסה נמוכה יקבלו השכלה בתמורה לעבודה חקלאית של הוריהם.


מנצח התחרות בשנה שעברה, שזכה ב-50 אלף יורו ובתואר היוקרתי הוא גאמל אלבינסעיד בן 24 מאינדונזיה,שחיבר בין שני אתגרים בתחום הקיימות לרעיון אחד: המרת שווי הפסולת הביתית לביטוח בריאות עבור משפחות  מעוטות יכולת. היוזמה מעוררת ההשראה הופכת בימים אלה למודל ישים בקהילות רבות ברחבי  המדינה.


לדברי פול פולמן, מנכ"ל יוניליוור "אני מאמין שהצעירים בימנו מחזיקים במפתח  לפתרון רוב האתגרים שניצבים בפני כדור הארץ שלנו, והעולים לגמר בשנה שעברה הם הוכחה ניצחת לכך. הצעירים יהוו בקרוב  50% מכלל האוכלוסייה במדינות מתפתחות, אך אין ספק שהם העתיד של כולנו, כך שחובתנו  היא להמשיך להשקיע ברעיונות שלהם ולרתום אותם למלאכה של להפוך חיים ברי קיימא לשגרה".  


לדברי ענת גבריאל יו"ר ומנכ"ל יוניליוור ישראל: " יוניליוור רואה בנושא הקיימות ערך מוביל וחלק מהתפיסה העסקית של החברה ומעודדת כל רעיון בר קיימא שיכול לחולל שינוי. אני מברכת על השתתפותה של ישראל לראשונה בתחרות שנועדה לתת לדור הצעיר את ההזדמנות לעבוד עם חברה בינלאומית בנושא בעל חשיבות גבוהה. אני מקווה כי אחד הפיינליסטים ואולי אפילו הזוכה הגדול בתחרות יגיע מישראל".


 הגשת מועמדות   תתאפשר עד ה- 1/8/2014 בחצות (זמן בריטניה) באמצעות האתר של "אשוקה" www.changemakers.com . רשימת העולים לגמר תפורסם באוקטובר 2014 . הסדנה המעשית בקיימברידג' והכרזת המנצחים תתקיימנה בינואר 2015.

עבור לתוכן העמוד