חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דוח פורסטר קובע: SAP מדורגת כמובילה בתחום פלטפורמות בנקאיות גלובליות ממוקדות לקוח

דוח חדש של חברת המחקר פורסטר מציין את חברת ,SAP כמובילה בתחום פלטפורמות בנקאיות גלובליות ממוקדות לקוח. על פי הדוח הנושא את השם: The Forrester Wave :Customer-Centric Global Banking Platforms, פתרונות SAP לתחום הבנקאות מספקים תמיכה מתקדמת וחכמה למאפיינים חשובים בפלטפורמות בנקאיות ממוקדות לקוח, דוגמת תהליכים עסקיים מרובי ערוצים ורשתות חברתיות.

 הדוח של פורסטר סקר את שמונת ספקי התוכנה המשמעותיים ביותר בתחום על-פי 74 קריטריונים ביניהם: יתרונות הפתרון הקיים המוצע על ידן, כיצד אסטרטגיית הפתרון תואמת למגמות הענף או המגזר, לצרכים הבנקאיים ובסיס הלקוחות הקיים בשוק. הדוח מציין כי SAP, המתבססת על הניסיון העשיר שלה ביישומי תוכנה  עסקיים, מציעה פונקציונאליות בנקאית מקיפה, יכולות של פלטפורמת בנקאות ממוקדת לקוח, גמישות עסקית המבוססת על שימוש בכלי אנליטיקה וכלים חשבונאיים, הזמינים לשימוש מידי.

על פי דוח שפורסם ב-2013 על ידי  Bloomberg Businessweek, ההתמקדות בלקוח היא בראש סדר העדיפויות של 81% מהבנקים הגדולים שנסקרו. מחצית מהבנקים ציינו כי אין להם את היכולות המתקדמות המתאימות לתמיכה באסטרטגיות ניהול הלקוחות שלהם.

לדברי פאלק ריקר, מנהל היחידה העסקית הגלובלית של SAP בתחום הבנקאות,"כיום פעולות בנקאיות כבר לא מתבצעות רק באמצעות הטלרים או מכשירי הכספומט, אלא בערוצים דיגיטליים, כגון רשתות חברתיות ואפליקציות מובייל, עם קהל יעד חדש לחלוטין ש'גדל' בסביבה הדיגיטלית".

לדבריו, "SAP ידעה לזהות מבעוד מועד מגמות אלו ופיתחה פלטפורמות מממוקדות לקוח, המאפשרות לבנקים להבין טוב יותר את לקוחותיהם ולתקשר מולם במגוון ערוצים, בדרך הנוחה והמתאימה ביותר עבורם".

פאלק מוסיף כי, "מגוון הפתרונות הבנקאיים של SAP , מייעלים תהליכי ליבה באמצעות מגוון רחב של פתרונות משולבים מקצה לקצה. פתרונות אלו מספקים תמיכה מלאה ויעילה לסביבה רב ערוצית, בנקאות מבוססת טרנזקציות, ניהול תשלומים וניהול פיננסי, ניהול סיכונים, ניהול הקשר עם הלקוח, משאבי אנוש ורכש. בנקים גדולים וקטנים יכולים להסתמך על פתרונות SAP כדי לשרת בצורה טובה יותר את הלקוחות שלהם בכל הערוצים תוך צמצום עלויות, זיהוי  סיכונים בשלב מוקדם ועמידה טובה יותר בדרישות הרגולציה".

עבור לתוכן העמוד