חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סודהסטרים משיקה אסטרטגיה בינלאומית חדשה

סודהסטרים משיקה אסטרטגיה בינלאומית חדשה במטרה להוביל את מהפיכת הבריאות בשוק המשקאות הגלובלי. תעשיית המשקאות העולמית נמצאת בעיצומו של שינוי דרמטי. צרכנים זונחים את המשקאות המתוקים לטובת משקאות טבעיים יותר ומופחתי קלוריות. המשקאות, המותגים והרכיבים התזונתיים אותם צרכנים מבקשים לצרוך משתנים משקאות וותיקים ומותגים ששלטו ללא עוררין, במשך שנים רבות, חווים ירידה משמעותית בצריכה.

במסיבת עיתונאים שנערכה היום במעבדת החדשנות של החברה בישראל הודיע מנכ"ל סודהסטרים העולמית, דניאל בירנבאום: "סודהסטרים תוביל ותהיה חוד החנית במהפיכת הבריאות שעובר שוק המשקאות הגלובלי. אנשים רוצים לשתות יותר מים וסודהסטרים היא התשובה. אנחנו הופכים מים למעניינים וטעימים יותר ובכך אנחנו עוזרים לצרכנים לשתות יותר. למעשה, עכשיו כבר הוכח שכאשר יש מכשיר סודהסטרים בבית, אנשים שותים 43% יותר מים, שווה ערך לשלוש כוסות מים נוספות מדי יום. סודהסטרים עוזרת לאנשים לנהל אורח חיים בריא יותר."

לדברי בירנבאום: "סודהסטרים השקיעה ותמשיך להשקיע ביישום האסטרטגיה החדשה מיליוני דולרים שיכללו פיתוח מוצרים חדשים שיחליפו את קו הטעמים הקיים של החברה. המוצרים החדשים הינם בעלי טעמים יחודיים ומרגשים שעברו מבחני טעימה קפדניים על ידי פאנל מומחים ורק טעמים בעלי ציון "מצויין" יכללו בקו המוצרים החדש של החברה. סדרת הטעמים החדשה מורכבת מארבעה קווים עיקריים המאופיינים ברכיבים טבעיים בלבד, ללא חומרי המתקה מלאכותיים, מופחתי סוכר ועשירים בטעמי פירות. "

מהסקירה שהציג בירנבאום במסיבת העיתונאים עולה כי תחום המשקאות המוגזים נמצא בירידה מתמדת כאשר המשקאות הממותקים קטנים בכ-3% ומשקאות הדיאט מובילים את הירידה בצריכה בשיעור של 7% בשנת 2013, מגמה שנמשכת גם בשנת 2014. ממחקרי צרכנים שנערכו
ב- 2014 עולה כי 44% מהצרכנים בעולם ו-51% מהצרכנים האמריקאים מגבילים עצמם או נמנעים מממתיקים מלאכותיים מטעמים בריאותיים.

בירנבאום הוסיף עוד, כי: "שוק המשקאות בעולם משתנה לנגד עינינו. אנחנו עדים לנטישה עקבית של משקאות דיאט ומשקאות עתירי סוכר ומעבר צרכנים למים, מים מוגזים, מים מוגזים, משקאות קלים על בסיס פירות. קטגוריה שנהנית מצמיחה משמעותית ממגמה זו היא קטגוריית המים המוגזים בטעמים שעל פי נילסן הכפילה את  עצמה בארה"ב בתוך שלוש שנים בלבד."

בשמת שדה, מנהלת השיווק של סודהסטרים ישראל אמרה:"הצרכן הישראלי הפך בשנים האחרונות, למודע יותר בכל הקשור לתזונה ולמזון שהוא צורך. האסטרטגיה החדשה,  מאפשרת לנו לתת לצרכן מענה מושלם לצרכיו המשתנים בעולם החדש ולאפשר לו לשתות יותר בכלל, ובריא וטעים יותר בפרט.
המגמות להן אנו עדים בשוק העולמי נראות גם בשוק הישראלי.

 

על פי נתוני סטורנקסט שוק המשקאות המוגזים בישראל קטן בעקביות והצטמצם ב- 3.3% כספית ו- 1.1% כמותית בין שנת 2012 ל-2014. שוק הסודה המוכנה לעומת זאת גדל ב-27% כספית ו- 23%  כמותית משנת 2010  ועד 2014. סודהסטרים ישראל הכפילה את מכירותיה בשלוש השנים האחרונות, וכיום בר המשקאות של החברה נמצא, בהתאם ליעד האסטרטגי שהושק ב – 2012, ב 25% מבתי האב בישראל.סודהסטרים הוא מותג המים המוגזים הגדול בעולם והגדול בישראל."

ירון קופל, סמנכ"ל החדשנות והעיצוב בסודהסטרים הגלובלית, אמר כי סודהסטרים רואה בחדשנות מרכיב מרכזי באסטרטגיה העסקית שלה ופועלת כל העת להביא אל הצרכן את הפתרונות הטובים והנכונים ביותר עבורו. קופל הוסיף, כי כחלק מהרצון להציע לצרכן עולם מתקדם ומיוחד של מוצרים יצרה החברה ליין טעמי גורמה ייחודי, אשר הושק בניו-יורק באירוע מתוקשר בשבוע שעבר, שרקח עבורה השף הניו-יורקי פול ליברנט בעל שני כוכבי מישלן.

בנוסף לאסטרטגיה החדשה, חנכה סודהסטרים מעבדת חדשנות בהשקעה של למעלה ממליון דולר. מעבדת החדשנות תהווה את בסיס מרכז הפיתוח של החברה ועוסקת בפיתוח מוצרים חדשים וחדשניים הן לתחום הטעמים והן לתחום מכשירי ההגזה.

 

 

עבור לתוכן העמוד