חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרסום עונתי – יש חיה כזאת?

פרסום עונתי – יש חיה כזאת? (הגדל)

איך תגיבו אם תראו פרסומת לחימום תת רצפתי בחום היוקד של יולי - אוגוסט? איך תגיבו אם תראו פרסומת של בגד ים באמצע סופת גשמים בחודש ינואר? אין ספק שפרסומות מסוג זה יעבירו בנו תחושות לא נעימות, ומטבע הדברים הפרסומת לא תניב את הפירות המצופים. אותה הפרסומת עצמה יכולה להפוך לסיפור של הצלחה אם היא תופיע בעונה הנכונה. הדוגמאות של חימום הבית והביגוד הינן אינטואיטיביות וטבעיות, אך אותו היגיון פועל גם בתחומים אחרים. לדוגמה, אם אתם עורכים כנס של חברת תוכנה, שמטרתו לשכנע לקוחות פוטנציאליים לשנות את התוכנות בארגון שלהם, כדאי לעשות זאת בתקופה שבה רוב העובדים נמצאים בעבודה (כלומר באמצע החורף), ולא בתקופת החגים או בקיץ. בעונות שבהן אנשים רבים יוצאים לחופשה, איש המפתח הדרוש לכם עלול שלא להגיע לכנס כי הוא בדיוק נמצא בחופשה משפחתית בחו"ל.

בוחרים מוצרי פרסום בהתאם לעונה

כשאתם בוחרים מוצרי פרסום לכנס זה או אחר, כדאי וחשוב להתחשב בעונת השנה. כך למשל, אם הכנס נערך באמצע החורף, כדאי להדפיס מטריות עם הלוגו של החברה, וכדאי גם לחשוב על סלוגן שקשור למטריה. בעונת הקיץ, המאופיינת על ידי בילויים בים ובטיולים, ניתן לגייס לטובת הקמפיין שלכם מוצרים כגון תיקים לים, מצופים לילדים, צעצועים למשחקים בחול, שמשיות ועוד. כמובן שעל כל המוצרים יש להדפיס את לוגו החברה. התאמה של מוצרי הפרסום לעונת השנה תהפוך את אותם הפריטים לשימושיים מאוד, כך שהלוגו של החברה שלכם יהיה כל הזמן מול העיניים של הלקוחות הפוטנציאליים.

עוד נושא חשוב הינו ההתאמה של אופי מסע הפרסום לעונה. כך למשל, אם החלטתם לפזר פליירים מודפסים על רכבים, ובאותו היום ירד גשם – סביר להניח שהפליירים ייזרקו לפח מבלי להביא שום תועלת. לעומת זאת, אם תקשרו בלונים למראות של רכבים, הבלונים יעבירו את המסר השיווקי גם אם ירד גשם, וגם אם הרחובות יישארו יבשים.

מתי יש להתחיל את הכנת הקמפיין?

חשוב לזכור שגיבוש הרעיון למסע פרסום, והמעבר לשלב הביצוע דורשים הרבה זמן. אם אתם עומדים להעלות קמפיין בסדר גודל משמעותי במהלך החורף כדאי מאוד להתחיל לעבוד עליו כבר בעונת הקיץ. יש לקחת בחשבון שעצם ההחלטה מה תרצו להדפיס על מוצרי הפרסום אינה פשוטה, ולעיתים תזדקקו לסיוע של יועצי קופי ומעצבים גרפיים. גם הכנה של המוצרים עצמם לוקחת זמן, ובמיוחד אם מדובר בכמות גדולה של מוצרים. מכל הסיבות הללו, אתם זקוקים למספיק זמן כדי לתאם בין כל אנשי המקצוע שיעזרו לכם.

מציאת אנשי מקצוע

אם אתם יודעים שתזדקקו לשירותים של חברה המייצרת מוצרי פרסום, כדאי ליצור היקשרות עם חברה כזו מהר ככל האפשר. אל תשאירו את חיפוש הספקים לרגע האחרון, משום שאם מדובר בעונה לחוצה שבה יש הרבה כנסים ואירועים שיווקיים, ההזמנה שלכם עלולה להתעכב. מעבר לזאת, כדאי מאוד ליצור קשר עם חברה קבועה שתספק לכם את השירות על בסיס קבוע, עבור כל הכנסים והאירועים השיווקיים של החברה שלכם. בעלי מקצוע מבצעים את ההזמנות של הלקוחות הקבועים לפני הזמנות מזדמנות כדי לשמור על יחסים טובים עם לקוח גדול.

כשאתם מתכננים מסע פרסום, חשוב ביותר לקחת בחשבון את עונת השנה שבה מסע הפרסום יוצא לדרך. עונת השנה תקבע במידה רבה את אופי הפרסום, כמו גם את הצלחתו. התאמה טובה של מוצרי פרסום לעונת השנה צפויה להביא תועלת רבה יותר למפרסם.

המאמר נכתב באדיבות קרייזי בלון מוצרי פרסום

מאמרים נוספים בנושא

עבור לתוכן העמוד