חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קווים לדמותו של היזם

קווים לדמותו של היזם

כשחושבים על אדם שהוא יזם רואים את הכסף, את הנדל"ן ואת המכוניות היקרות. התקשורת תמיד דואגת להזכיר מי "אוליגרך", מי "מיליונר", מי "איש עסקים" ומי "עשה סטארט אפ". אבל, האם מאחורי אותן כותרות מסתתרת אמת? האם יש כוונה באותם ביטויים?

אף אחד לא מתייחס לכישוריו העסקיים של אותו אדם – אלא רק לשווי הכספי שלו.

אם כך, מיהו באמת יזם?היזם בראש ובראשונה, לא כלכלן, לא מומחה לכספים, לא מנהל, אלא ממציא, אחד עם חזון. יזם יכול להיות בעצם כל אדם, לא צריך בשביל זה תואר אקדמי, לא צריך בגרות מלאה ולא צריך להשתתף בתוכנית ריאלטי כדי שיקראו לך יזם. יזם יכול להיות כל אחד וגם מי שרכש השכלה באוניברסיטה של החיים.

היזם  מייצר וממציא שיטות חדשות במכירות, בייצור, בארגון של עבודת החברה וכן הלאה. יזם משכלל את השיטות ומשפר את המערכות. את כל היצירות האלה של היזם כמעט איש אינו רואה בשלבים המוקדמים ורוב העבודה נעשית בשקט, עד להשקה, לפתיחה החגיגית של העסק החדש ושל הסטארט אפ או ברגע שמגיעים לאקזיט המיוחל.

גם אתה יכול להיות יזם וכדי שתהיה יזם עליך לעשות ולפעול על פי החוקים. יזמות חכמה היא כזו שמכוונת להצלחה ולא מצריכה השקעות שיסכנו את עתידך. כן, זה לא סוד שאפשר היום להקים עסק חדש, לפתוח חברה, לקדם סטארט אפ מבלי שתצטרך להיכנס להשקעות נכבדות או התחייבויות בלתי אפשריות. במה מצויינת ללימודים בנושא ניתן למצוא בקורס סטארט אפ.

כדי להיות יזם ולהצליח בעסקים יש ללמוד לזהות ולנצל את כל המשאבים הקיימים שהם ידע, ניסיון, קשרים, זמן, כישורים אישיים, מקום העבודה, מוצרים של יזמים אחרים, ידע וניסיון מצטבר ועוד. שימוש נכון בארגז הכלים ושימוש נכון במשאבים אלו מעניקים לכל אחד בין אם הוא יזם מתחיל או יזם וותיק הזדמנות להגדיל הכנסות ולהרוויח יותר כסף כבעלים של עסק עצמאי.

כשעוסקים ביזמות כדאי שתחשבו לטוב או לרע, הבינו באיזה שירותים העסק שלכם יעניק, מה הפטנט הייחודי שהוא יוכל להציע ומה תהיה הדרישה אליו. תנסו לחזור כיצד המיזם שלכם יביא תועלת ואיזה בעיות יוכל לפתור. חשיבה כזו של יזם עשויה להוביל להצלחה ולעסקים טובים. בהצלחה!

אבי שביט

     www.start-up.co.il

 

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

עבור לתוכן העמוד