חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בנק מרכנתיל מוביל כיום במתן הלוואות לעסקים קטנים בגיבוי מדינה

דודי מימון סמנכ"ל בבנק מרכנתיל מציין: "בנק מרכנתיל

מוביל כיום במתן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה וחלקו המצטבר משוק זה הינו 27%

 


בנק מרכנתיל מוביל כיום במתן הלוואות לעסקים קטנים בגיבוי מדינה. חלקו המצטבר משוק זה הינו 27% בסך כולל של 3.3 מיליארד ₪.

בנק מרכנתיל מציע כיום הלוואות לעסקים קטנים של עד 8% מגובה המחזור השנתי האחרון של העסק לתקופה של עד 5 שנים וכן, מציע מגוון הלוואות וביניהן: הלוואה לעסק בהקמה בסך עד 500,000 ₪,לעסק קטן עם מחזור הכנסות של עד 25 מיליון שקל מוצעת הלוואה עד לסך 2 מיליון ₪,ולעסקים בינוניים עם מחזור הכנסות של 25 מיליון ₪ עד 100 מיליון ₪ מציע הבנק הלוואה של עד 8 מיליון ₪.

 

דודי מימון סמנכ"ל ומנהל החטיבה הקמעונאית בבנק מרכנתיל מציין: "בנק מרכנתיל הינו הבנק המוביל כיום במתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

חלקו המצטבר בשוק זה עומד על 27%. במהלך 10 שנים שהבנק פעיל בתחום , העמיד הלוואות בסך כולל של 3.3 מיליארד ₪, מתוך 12 מיליארד ₪ שהעמידו כלל הבנקים הפעילים בקרנות בערבות המדינה.

 

"כבנק קהילתי אנו במרכנתיל רואים חשיבות גבוהה בליווי עסקים קטנים ובינוניים. מדובר על פעילות המהווה חלק משמעותי בתעשייה, במסחר ובשירותים בארץ גם בפן היצרני וגם בפן של יצירת מקומות עבודה והעסקת עובדים. למעלה מ- 90% מהעסקים בישראל הינם עסקים קטנים ובינוניים אשר מייצרים למעלה ממחציתו של התוצר העסקי."

 

בנוסף, הבנק מפעיל קרן בערבות המדינה ליזמים עולים חדשים ותושבים חוזרים אשר במסגרתה ניתן לקבל הלוואה עד לסך 150 אלף שקלים לתקופה של שש שנים עם גרייס לשנה. דודי מימון מוסיף:"בבנק מרכנתיל קיימת מחלקה מקצועית ייעודית המטפלת בהלוואות לעסקים במסגרת קרנות בערבות המדינה".

 

 

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

עבור לתוכן העמוד