חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כך תקבלו הלוואות לפתיחת עסק חדש

כך תקבלו הלוואות לפתיחת עסק חדש (הגדל)

יזמים רבים רוצים לפתוח עסק חדש ואינם מבינים כיצד עושים זאת, אל מי פונים, והאם באפשרותם להגשים חלום. יעקב אלון יועץ הלוואות בערבות מדינה מסביר:  

יזמים חסרי מנוח, תוהים ובוהים במעביד שלהם בעיניים כלות: "איך הוא עשה את זה? איך היה לו כך הרבה כסף לפתוח עסק חדש? מאיפה אני משיג סכום דמיוני של מאתיים אלף שקלים לפתוח עסק? גם אני רוצה לפתוח עסק חדש, הרי אני יודע יותר טוב מהבעלים של העסק הזה איך לנהל אותו, אני יודע איך לטפל בלקוחות של העסק, הלקוחות באים לעסק רק בזכותי".


 אני אציין בהמשך את כל ארבעת הפתרונות המובילים שיש היום לכל יזם בכדי לפתוח עסק חדש, הפתרון הראשון הזמין הכי טוב שיש בכדי לפתוח עסק לכל יזם הוא הלוואות בערבות מדינה, אבל אם הגעת עד לכאן אז הכי ממסקרן אותך לדעת, האם בעצם יש מישהו בעולם הזה שיקשיב לבקשה שלך, רוב היזמים נמצאים במצב שהם תלויים באוויר בלי להבין את הנקודה המכרעת ביותר לגבי עתידם החיובי לפתוח עסק חדש , שעוד מעט יסתבר להם שהם כבר שם. רק צריך להגיש את הבקשה, והתשובה אם כן או היא בסרטון קצר של ארבע דקות שמומלץ לכל יזם לראות אותו, להקשיב היטב לתוכן שלו, משום שהתשובה לשאלה שלכאורה נראית מורכבת היא ממוקדת: צריך לעמוד בשלושה קריטריונים: ניסיון של היזם בתחום, התנהלות פיננסית תקינה, ושיהיה את הידע לפתוח עסק חדש וטוב.  


הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש

מה לא נאמר על הפתרון של הלוואות בערבות מדינה ? ישנו מסלול דגל של מדינת ישראל שמאפשר לקבל הלוואות לפתיחת עסק חדש בערבות מדינה, זה המסלול הראשון והזמין ביותר לכל יזם שרוצה לפתוח עסק, הבדיקות בו הן קבועות כפי שהבנת, ואם אתה עומד בו תוכל לקבל הלוואות לפתיחת עסק חדש, מעבר לשלושת הקריטריונים החשובים לא תידרש להביא ערבים לצורך קבלת הלוואה, זה דבר חשוב מאין כמוהו, כל שאר הקרנות ללא יוצא מהכלל דורשות ערבים, לא פעם מגיעים אלי יזמים ואומרים לי "מי מסכים לחתום ערבות היום?"  והם צודקים, ולכן יתרון משמעותי זה בצד אחד, ובתוספת הסכום שניתן לקבל, כפי שאני תמיד אומר למי שפונה אלי: "תוכל לקבל סכום בסיסי של מאתיים ועד שלוש מאות אלף שקלים – תלוי בנתונים שלך, ובמידה ויש לך נתונים מעולים ובהתאם לקריטריונים אזי תוכל להגיע לחמש מאות אלף שקלים" אבל כפי שידוע לכם אנשים מושלמים הם מעטים ( בעיניים של הבודקים של הלוואות בערבות מדינה), ולכן תשעים וחמישה אחוזים מהיזמים שפונים לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש מקבלים סכום מקסימלי של שלוש מאות אלף שקלים, ועל זה אתה צריך לתכנן את המהלך שלך. איך אומרים הכי חשוב זה לתאם ציפיות.


קרן עוגן הלוואות לעסקים

הקרן השנייה שפרצה לעולם של הלוואת לפתיחת עסק חדש הוא קרן עוגן לעסקים, שנותנת הלוואות לעסק חדש בסכום של עד שלוש מאות אלף שקלים, כאן לא ניתן לפרוץ את תקרת הזכוכית של שלוש מאות אלף שקלים כמו בערבות מדינה, מדובר על מסלול שבו ניתן תוך עשרה ימים לקבל אישור או שלילה של הבקשה. דבר חשוב מאין כמוהו הוא הדרישה להעמיד ערב אחד. אם אין לך ערב אל תבקש הלוואות לפתיחת עסק חדש מקרן עוגן הלוואות לעסקים. נציין שהתנאים של הלוואות לפתיחת עסק חדש זהים לתנאים של הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש מבחינת גרייס חצי שנה, וריבית נמוכה זהה בשתי הקרנות.


קרן נתן, סולם יעקב – קרנות נדבנים לפתיחת עסק חדש

כל מאמן אישי יגיד לך את המשפט הזה: "כאשר נסגרת דלת אחת, דלת שנייה נפתחת", וזה בדיוק הסיפור של שתי קרנות נפלאות של נדבנים יהודים שכל מה שהם רוצים לעשות זה טוב לעולם!


שתי הקרנות קרן נתן וסולם יעקב נותנות הלוואות לפתיחת עסק חדש ליזמים שכירים שמעולם לא היה להם עסק, הלוואות ללא ריבית!  אבל הן מתנות את מתן הלוואות לפתיחת עסק חדש שרק בתנאי שתקבל סירוב מהלוואות בערבות מדינה או קרן אעוגן לעסקים, או מבנקים שפנית אליהם עד היום.

וכאן קרנות אלו "פותחות דלת ליזמים שחשבו שלא יהיה להם עסק חדש לעולם" – זה דבר אדיר שיש ליזמים את האפשרות לקבל הלוואות לפתיחת עסק חדש רק על סמך הנתונים האישיים שלהם, על סמך האמביציה שלהם, על סמך העוצמות הבלתי נגמרות שלהם ושהם מצליחים לנהל עסק של מישהו אחר יום יום עם שרביט, ובצורה הכי יפה שיכולה להיות.


ישנם הבדלים שכדאי להכיר בין שתי קרנות אלו: קרן נתן נותנת הלוואות עד לסכום של מאתיים וארבעים אלף שקלים, לעומת סכום של מאה אלף שקלים של סולם יעקב. קרן נתן דורשת ערב אחד עד לסכום של מאה אלף שקלים, יש דרישה לשני ערבים כאשר סכום הלוואות לפתיחת עסק חדש גדול מסכום של מאה אלף שקלים. אין הבדל בכך ששתי הקרנות נותנות הלוואת ללא ריבית. בהצלחה ליזמים!


הכותב הוא יעקב אלון הוא יועץ הלוואות בערבות מדינה.

 

 

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

עבור לתוכן העמוד