חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

10 סוגי אנשים שיעזרו לך למכור יותר

בודאי לא הייתם מתנגדים להיעזר בחבורת מומחים אשר יסייעו לכם להביא יותר מכירות בכל יום. Ernest W. Fair מפרט בספרו "Timeless Superachievers" היכן ניתן למצוא 10 סוגי אנשים, כולם מחוג המכרים שלכם, כאלו שאתם פוגשים לעיתים קרובות ואשר בהם תוכלו להסתייע להביא עוד מכירות:

1. הלקוח המרוצה. ההמלצה שלהם היא הטובה ביותר שתוכל למצוא. ברגע שאתה מזהה לקוח מרוצה בקש ממנו לסייע לך לצרף עוד לקוחות.

2. החבר האישי. שמירה על מערכת יחסים חברית טובה עם מכרים מן העבר עשויה להשתלם.

3. המשתתף הפעיל. האדם הזה חבר במספר מועדונים, פורומים, ופעילויות קבוצתיות שונות. על ידי בניית יחסים טובים עימו, החברים עימם הוא נפגש יכולים להוות מקור נפלא ללקוחות חדשים.

4. המנהיגים מלידה. יכולת המנהיגות שלהם הופכים את ההמלצות שלהם לבעלות ערך עבור אחרים. חשוב להתחבר עם המנהיגים של הקבוצות הקטנות, כמו גם הגדולות. מנהיגי קבוצות קטנות זמינים יותר ומספרם רב יותר.

5. חברים בקבוצה או בפורום. השתמש בזמנך הפנוי להיפגש עם קבוצות עניין, בין אם זה בפעילות ספורטיבית, פורום מנהלים, חוג מתנדבים, סדנאות וכנסים. הצטרף רק אם תוכל למצוא בקבוצות אלו אנשים בעלי קשרים ובעלי פוטנציאל להביא לך עסקים.

6. שכנים וחברים. לעיתים קרובות תוכל למצוא בין החברים והשכנים כאלו המקושרים ללקוחות פוטנציאליים שלך. ספר לחברים והשכנים היכן אתה עובד על מנת שיפנו אליך לקוחות פוטנציאליים כאשר ייתקלו בהם.

7. אנשים שאפתניים. הקשר עם אנשים מסוג זה משתלם לאורך זמן. ייתכן שתוכל להשתלב ביוזמות והפעילויות של האנשים הפעילים הללו.

8. אנשים בעלי עניין משותף. אנשים הפונים לאותו קהל מטרה שלך ומשווקים מוצרים משלימים לשלך.

9. הספקים שלך. יש להם עניין מיוחד לסייע לך לאתר לקוחות חדשים ולהביא להצלחתך. בקש מהם להפנות לך לידים או לספק לך רעיונות שיווקיים.

10. אנשים שמחים ועוזרים. אנשים אלו נהנים לעזור לאחרים, לעיתים ללא בקשת תמורה. העיקר הוא לבקש מהם.

כאיש שיווק עליך להכיר כמה שיותר מן האנשים מן הרשימה הזו. חשוב מאוד ליידע אותם כמה אתה זקוק לעזרה שלהם, וחשוב עוד יותר שכאשר הם מסייעים לך, להכיר להם תודה על כך על מנת שישמחו לעזור גם בעתיד.

מאמרים נוספים בנושא מכירות

עבור לתוכן העמוד