חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טיפים למנהל הפרודוקטיבי

מה גורם לכך שמנהל אחד יהיה מאוד פרודוקטיבי, בעוד שהאחר אינו יודע למצות בצורה יעילה את כישוריו וזמנו? מה מניע עובד בארגון להצלחה בזמן שאחרים בוהים בשעון? עמדות חיים, דימוי עצמי, מודעות וכיוון בחיים - לכל אלה יש השפעה על אופן ניהולו של העובד בארגון ועל אופן התנהלותו של המנהל.

הדבר הקבוע היחידי בעולם העסקים בו אתה תתמודד – הוא השינוי. קצב השינויים מחייב אותך להשתכלל ולהתייעל באופן שוטף ויותר מתמיד אתה, והעסק נדרשים "להמציא את עצמכם מחדש". איך שלא תבחן את המציאות העיסקית, אתה נדרש, ותמיד, להיות פרודוקטיבי יותר.

 13 הטיפים שלהלן יסייעו לך להפוך למנהל פרודוקטיבי יותר:

1.  הפנם את העובדה כי לפני שתוכל להבין, להניע ולנהל אחרים, עליך להבין להניע ולנהל את עצמך.

2.  קבע לעצמך מטרות, רשום אותן ופתח תוכנית פעולה למימושן - שתף אחרים בחזונך ובמטרותיך.

3.  תפקיד קריטי שלך (ולא של מנהל משאבי האנוש) הוא לדאוג "לתזרים חיובי" של כשרונות לארגון ותמיד לגייס אליך אנשים הטובים ממך (וכדברי פול מאייר "אם כל אחד מאתנו יגייס אנשים טובים ממנו, נהיה חברה של ענקים. אם כל אחד יגייס אנשים קטנים ממנו - נהפוך לחברה של גמדים.)

4. הזמן שלך הוא החיים שלך. אינך יכול לקנות זמן, ואפילו לא לעבוד קשה יותר על מנת להרוויח יותר זמן. לכן, למד לנצל את זמנך באופן מושכל.

5. שמור על איזון וחלק את זמנך בהתאם לסדרי העדיפויות שאתה קובע, תוך התייחסות לכל ה"כובעים" שאתה חובש: מנהל, בן זוג, הורה, חבר בקהילה וכו'.

6. זהה מהם התחומים שאתה טוב בהם, את תחומי העשייה האחרים האצל לאחרים או בטל.

7. שיהיה לך הכוח לאמור "לא". אינך יכול להשביע את רצון כולם כל הזמן.

8. למד להאציל סמכויות, כך גם תשתחרר מפעילויות שאינן בתחומים שבהם אתה מצטיין, וגם תעצים את יכולות עובדיך כמו גם את יכולתם למימוש עצמי ואת שביעות רצונם.

9. בנה וטפח מערכת יחסי אמון וכבוד הדדי עם העובדים, הלקוחות והספקים. הדבר יאיץ את הפרודוקטיביות באופן מופלא.

10. אינך יכול לנהל את מה שאינך יכול למדוד. פתח מדדים לתשומות ולתפוקות ואח"כ: Inspect what you expect

11. שמור על אווירת למידה וחדשנות (גם לעצמך!)

12. חתור לתוצאות ולא לשלמות.

13. האמן בעצמך (כי אם לא, איך תצפה שעובדיך יאמינו בך...)

*איתן מאירי הוא פסיכולוג ניהולי ומומחה לקואו'צינג, מנכ"ל חברת "ניהול אפקטיבי בע"מ" הזכיינית הישראלית של ® LMI חברה בינלאומית לפיתוח מנהלים וארגונים.

מאמרים נוספים בנושא

עבור לתוכן העמוד