חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

להיות מודל לחיקוי לכפיפים שלך

"לכל אחת ואחד "כוכב" ולכולנו קיים מודל ודוגמא למופת שאת דפוסי ההתנהגות והסגנון האישי שלו אנו מעוניינים לאמץ. הם משפיעים עלינו לטובה, יוצרים עניין ובכריזמה שלהם משאירים בנו רושם עז ואנו חולמים להיות כמותם. כאשר אנו צופים באדם שהשיג הצלחה בחייו הנטייה הטבעית שלנו היא להעריץ אותו ובמקרים רבים התחושה מעוררת את הרצון הבסיסי להידמות לו, להתחקות אחר מעשיו ולהצליח ליישם חלק מהטכניקות בהן הוא משתמש כדי "למשוך בחוטים".

 

כאשר אתה מנהל –אתה מוביל דרך והעוצמה האישית שלך באה לידי ביטוי בכל רגע נתון ביום העבודה שלך עם הכפיפים שלך כמו גם מול הממונים שלך. נכון שסביר להניח כי קיימת אצלך מודעות לכך שמעשיך והישגך נמדדים שעה אחר שעה ויום אחר יום אולם יחד עם זאת לעיתים אנו שוכחים לרגע כי צופה עלינו "עין" בוחנת שדואגת לעקוב מקרוב אחר הפעילות ולא פחות חשוב על ההתנהגות שלנו עם הסביבה . על כן חשוב להפוך למודעים יותר בכל הקשור לנושא ולהפנים כי המעשים שלנו כמו גם האמרות שלנו מועתקים על ידי אחרים וחוזרים אלינו בחזרה בשלבים מאוחרים יותר לטוב ולרע. "תגיד מי החברים שלך וכך נדע מי אתה " באותו סגנון אמירה ניתן לחשוב על  משפט כמו "תציג בפניי את עובדיך כדי שאדע מול מי אני מתמודד" . כדאי לשקול צעדים ומעשים כמו גם את השפה בה אנו משתמשים במטרה אחת –לשמור על רמה אישית, לשמש כמודל לחיקוי באופן הכי חיובי שניתן מבחינתך וכך גם לבנות צוות שיהיה מושפע לחיוב וייהנה מביקורת טובה באופן שוטף.

 

כאשר אתה מנהל אתה מוביל דרך – נכון! גם בכל הקשור להנחיה אישית שלך אל מול הצוות. דאג שהם יהיו הכוכבים שלך ואל תסתיר מהם מידע חיוני ו/או חלילה תשמור רק לעצמך את השיטות המוכחות והסודות המקצועיים שצברת עם השנים. לחשוב כמודל לחיקוי מחייב אותך לחשוף את כל המידע שברשותך בצורה הטובה ביותר לחלוק אותו בין העובדים ובכך לתרום תרומה ישירה להתקדמותך שלך יחד עם אנשי הצוות והכפיפים שלך אותם אתה מנהל ביעילות ובחוכמה.

 

מחווה שלך מועתקת על ידי העובד בסיטואציות שלו עם אחרים שפונים אליו ,פתרון שלך עבור לקוח X ישפיע עליו בכל תהליך קבלת ההחלטות שלו, מענה טלפוני והיחס שלך למזכירה יסגיר את אופייך ואת כוונותיך ועל כן חשוב לפתח מודעות כי אתה מחויב למצוינות ,אתה מחויב ליעדים ואתה שואף להשיג את ההצלחות העתידיות שלך בעבודת צוות. חשוב על הפרט כדי להיות אדם ציבורי עם סגנון והשפעה חיובית . היה "שקוף" ודאג תמיד להיות נכון לעזור ולקדם אחרים כדי שהם יחזקו אותך.

 

"לשמש כמודל לחיקוי" בכל הזדמנות ובכל סיטואציה יבטיח המשך הצלחה וישמור על ערנות מרבית שלך ושל הסובבים אותך.

 

* באדיבות אבי רחמים, מנכ"ל ובעלים של "פאזל" ליווי שיווקי ותקשורת.

מאמרים נוספים בנושא

עבור לתוכן העמוד