חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרס מפעל חיים יוענק לאליעזר ז'ורבין

השנה,  יזכה לכבוד אליעזר ז'ורבין מראשוני ענף הפרסום בישראל ומייסד משרד הפרסום דחף.

 

אליעזר ז'ורבין בן ה-85  מחלוצי ענף הפרסום בישראל וממייסדיו ,היה אחראי על עשרות קמפיינים שהפכו לנכסי צאן ברזל של התרבות בישראל ושותף בהחדרת המותגים ישראליים ובינלאומיים לאינספור.ז'ורבין יליד פולין, בן למשפחה דתית ממאה שערים  שהתחיל את קריירת הפרסום שלו כחבר בארגון הלח"י,  הפך עד מהרה  ליועץ סתרים של גדולי המדינה מכל קצוות הקשת הפוליטית וחבר אישי של רבים ממנהיגי המדינה: שמעון פרס, יצחק רבין, יצחק שמיר, עזר וייצמן, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו, רוני מילוא, דן מרידור, יצחק מודעי, משה דיין, ועוד.

 

ז'ורבין הקים את משרדו 'דחף' בשנת 1953 ובכך היה מראשוני משרדי הפרסום שפעלו בארץ. בין לקוחות המשרד, בין היתר קוקה-קולה,ג'ינס ליוויס, קרייזלר  סוזקי ועוד.

בין הישגיו האישיים בולטת הובלת קמפיין המהפך של הליכוד בבחירות 77', סיסמת הבחירות שהמציא, 'הליכוד-כוח 1', הובילה את הליכוד לניצחון ולמהפך היסטורי בפוליטיקה הישראלית, אחרי 30 שנות שלטון של מפלגת העבודה.

 

יגאל בראון, מנכ"ל איגוד הפרסום: " יש לנו היום תעשיית פרסום מהמפותחות בעולם, בין היתר תודות לדור המייסדים שמר ז'ורבין נמנה על בכיריו. דור שגידל את הפרסומאים של היום והניח את התשתית לענף פרסום מקצועי ויצירתי.

אליעזר ז'ורבין הוא מחלוצי הענף שתרם רבות להתפתחות משרדי הפרסום בישראל, ויש לנו הכבוד להוקיר אותו על כך ולהעניק לו את "קקטוס מפעל חיים".

טקס הקקטוס יערך ביום ג' 26 במאי בשעה 17:00 באולם סמולארש בתל אביב.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד