הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ביג רוכשת 50% מהקניון לפי שווי של כ 555 מיליון שקל

14/12/2017
ביג רוכשת 50% מהקניון לפי שווי של כ 555 מיליון שקל

 

ביג מרכזי קניות, מדווחת על חתימה על מזכר הבנות לרכישת 50% מקניון בת ים מחברת אשטרום נכסים לפי שווי של כ – 555 מיליון שקלים לקניון, אשר ממוקם במרכז העיר על רחוב יוספטל אשר חוצה את העיר לאורכה. הקניון נהנה מנגישות גבוהה ברגל ובתחבורה והוא נחשב לנכס משמעותי ומוביל במרחב הדמוגרפי בו הוא פועל. יצוין כי בעתיד צפויה להיות מוקמת בסמוך לקניון תחנת הקו האדום של הרכבת הקלה. עם השלמת העסקה יחזיקו החברות במשותף בנכס ויפעלו להשבחתו .

 

שטחו המסחרי של קניון בת ים (GLA) הינו כ 21 אלף מ"ר, בקניון למעלה מ 100 חנויות שונות ומגוונות. בין השוכרים המובילים במרכז ניתן לציין את: H&M, קסטרו, רנואר, פוקס, אלדו, מקדולנדס וסטימצקי. כולל גם כ 1000 מקומות חנייה. קניון בת ים מניב כיום NOI שנתי של כ 39 מליון שקלים.

 

עסקת הרכישה צפויה להתבצע באמצעות רכישת 50% ממניות חברת הנכס מידי אשטרום נכסים (אשר טרום הרכישה מחזיקה בבעלות המלאה במניות חברת הנכס), כך שתמורת הרכישה ביג צפויה לשלם כ 126 מליון ₪, המשקף את שווי החברה נטו בניכוי התחייבויותיה.

 

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג מציין: אנחנו שמחים לרכוש מאשטרום נכסים (מחברות הנדלן המובילות והאיכותיות בישראל) אחזקה מהותית (50%) בקניון בת ים,  בו אנו מזהים פוטנציאל השבחה משמעותי. רכישת הקניון  תחזק את תיק הנכסים של ביג בישראל.

לאורך שנים קניון בת ים נהנה מיציבות וזאת לאור מיקומו האסטרטגי וכן לאור מיצובו התחרותי המוביל. אנו מעריכים בצורה חיובית את תנופת הבנייה, ההתחדשות העירונית והצמיחה של בת ים בשנים האחרונות וכן את תכניות הפיתוח העתידיות של העיר, לגבי אטרקטיביות הפעילות של הקניון. בטווח הקצר עד הבינוני בכוונתנו לפעול לביצוע של השקעות בהיקף מהותי בנכס וזאת לצורך שדרוג חווית הקנייה במרכז וכן לצורך מיצוי הפוטנציאל והשבחתו. 

רכישת הנכס צפויה להשפיע לחיוב כבר בטווח הקצר על התזרים והרווח המייצג שהחברה מייצרת מפעילותה השוטפת".

 

ירון רוקמן, מנכ״ל אשטרום נכסים, מסר: ״מדובר בצעד אסטרטגי שבו אנו מתחילים בשותפות לעתיד. אנו שמחים על חתימת מזכר הבנות עם ביג ועל כניסתה הצפויה כשותפה בפרוייקט קניון בת ים. המהלך המשותף בין הצדדים יביא להשבחתו של הקניון והפיכתו לאחד המובילים בישראל, וזאת בנוסף לפוטנציאל ההשבחה הקיים בשטחי ליברטי הצמודים לקניון אשר לגביהם מתנהל מו"מ לרכישה.״

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד