הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שמות ורוד לרגל חודש המודעות לסרטן השד

4/09/2017
צילום: ניסים פרץ
צילום: ניסים פרץ

לקראת חודש המודעות לגילוי מוקדם של מחלת סרטן השד, קיבץ  אלי כהן - מייסד המספרה האונקולוגית במרכז הרפואי איכילוב מיטב נשים ידועות, מוערכות ומעצימות בכדי שאלה תחבושנה פאה ורודה לראשן  - צבע הסרט הרשמי של סרטן השד- ותצטלמנה לקמפיין "חושבות ורוד" – קמפיין מודעות שנועד להזכיר לנשים לשים את בריאותן בראש סדר העדיפויות ולהניע אותן ללכת להיבדק.

בין המצטלמות, שלי גפני נטלי אליעזרוב - שחקנית סדרת הטלוויזיה "שנות ה-80", טל גלבוע, זוכת "האח הגדול" והלוחמת למען החיות,  מלכת היופי רוית אסף, אלמה דישי והקומיקאית ליטל שוורץ, רות אסרסאיש, אסנת פישמן, גליה תורן חן, עו"ד פנינה תמנו.

 

"מטרת הקמפיין היא אחת והיא חשובה מכל: להזכיר לכל הנשים בישראל כי בדיקה מוקדמת מצילה חיים", אומר אלי כהן, מייסד המספרה האונקולוגית באיכילוב. ולמה דווקא פאה ורודה? "אין ספק שאחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן, היא נשירת השיער. נשים שחולות בסרטן מתמודדות מדי יום, לא רק עם המחלה עצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן השיער וההתקרחות. המספרה הפועלת מתוך כתלי המחלקה האונקולוגית נועדה בראש ובראשונה לסייע לחולות. לפני כ-16 שנים כשהקמתי את המספרה עשיתי זאת בעקבות הטרגדיה האישית שלי, אובדן הוריי שחלו במחלת הסרטן. הבחירה במספרה ובפעילות וולנטרית הייתה ועודנה מתוך מקום תומך, דואג ומסייע למתמודדות ולנאבקות במחלה", עוד הוסיף כהן ואמר "כידוע, הקרחת "מסמנת" את החולות ומתייגת אותן כמעט באופן אוטומטי כ"חולות סרטן" ולכן החיבור לפאה – אותו פריט שעימו אני מקל על חולות המחלקה במראה החיצוני - הייתה מבחינתי מתבקשת. הטוויסט: פיאות בצבע הורוד - צבעו הרשמי של המאבק במחלת סרטן השד", מסכם כהן.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד